Macska mint házi kedvenc Az első fontos dolog az, hogy alaposan gondoljuk át, hogy komolyan magunkhoz szeretnénk-e venni egy macskát. Ugyanis ezután mintegy 13-14, de akár még ennél is több évig az a macska, akit kiválasztottunk, ránk lesz utalva, az életünk részévé válik, felelősségteljesen kell gondoznunk, hiszen a macskatartás nem csupán a szeretgetésből és babusgatásból áll. A macska nagyon alkalmas házi kedvencnek. Mivel könnyen tud alkalmazkodni a különböző családi környezethez, így lakásban és kertes házban is jól érzi magát. Közismert, hogy könnyen szobatisztává nevelhető, kisebb mozgástérre, szabadságra van szüksége, mint pl. a kutyának, ezért sokkal kevesebb gondot jelent a lakásban való tartása. Amikor elhatároztuk, hogy magunkhoz veszünk egy kölyökmacskát, akkor az első dolognak annak kell lennie, hogy mérlegeljük, hogy megfelelő életformát tudunk-e neki biztosítani. Emellett arra sem árt gondolni, hogy ha felnő a macskánk, akkor mások lesznek az igényei is. Ha tudjuk, hogy napközben sokat leszünk távol az otthontól, akkor ajánlatos rögtön két kölyköt befogadnunk, lehetőleg ugyanabból az alomból, hogy tudjon kivel játszani, és ne legyen magányos. A magányos macska viselkedése ugyanis megváltozhat. Visszahúzódóvá, félénké vagy akár agresszívvá válhat. Ha nem alomból választunk egy kölyköt, hanem pl. az utcáról fogadunk be egy macskát, akkor első dolgunk az legyen, hogy elvisszük egy állatorvoshoz, aki megvizsgálja, és ahol megkaphatja a szükséges védőoltásokat.
Magyar vizsla Testtömeg: kanok 24-30 kg, szukák 22-26 kg Marmagasság: kanok 58-64 cm, szukák 54-60 cm Színválaszték: zsemlesárga Ország: Magyarország FCI-szám: 57 Vadászkutya. A rövidszőrű magyar vizsla régi magyar vadászkutya. A vizsla több kutyafajtából alakult ki. A magyarok IX. században behozott keleti jellegű kopója kereszteződött az akkor itt őshonos kopófajtákkal. Ezekből tenyésztették ki a solymászok szagló vizsláit, melyek a XV. és XVI. században kereszteződtek a törökök sárga színű vadászebeivel. Ebből a XVIII. században került kitenyésztésre a tulajdonképpeni magyar vizsla, melyet a XIX. században egyes tulajdonságok javítása érdekében pointerrel, német vizslával is kereszteztek, ezenkívül egyes törzsekbe véreb-vér is került. A rövidszőrű magyar vizsla leírása. Összbenyomás. Középnagy termetű, nemes megjelenésű, sötét sárga színű vizslafajta. Jól fejlett, mégis lágy vonalú izomzat, hajlékony mozgás, élénk tekintet a jellemzői. Jellegzetes tulajdonságai: intelligens, nyugodt vérmérsékletű, engedelmes, tanulékony. Vadászati- szempontból igen jó adottságokkal, jó orral, vadmegállási, elhozási és nyomtartó hajlammal rendelkezik. A testtájak ismertetése. Fej. Szikár, a fejtető középvonala mentén kissé árkolt. A koponyatető - arcorri szög 30-35°. A stop csekély. Az orrhát egyenes. A koponyacsúcs enyhén látszik. Az orr tompán lemetszett. Az ajkak szárazak, a szájrést tökéletesen fedik. Fogazata szabályos, és tökéletesen zárt. A metszőfogak ollósan illeszkednek. Szeme közepes méretű. Kissé ovális. Az orrháttal majdnem párhuzamosan metszett. A szemhéjak jól zárnak. A szemzugban a piros kötőhártya nem látható. Füle a közepésnél valamivel nagyobb méretű. Kissé alacsonyan tűzött. Lógó. Nem húsos. Karéjos, lekerekített V alakú. Orr. Az orrtükör aránylag nagyméretű. Lekerekített. Oldalról nézve tompán lemetszett. Az orrnyílások tágasak. Az orrcimpák mozgékonyak. Nyaka közepesen hosszú, arányos. Középmagasan illesztett. A tarkó alatt jól ívelt, izmos. A toroktájékon a bőr lazább, mint másutt, és nem képez lebernyeget. Törzs. A mellkas mély és hosszú. Legmélyebb pontja a könyökbúb magasságát éri el. A szügy közepesen széles, előredomborodó. A szegycsont hosszú, erős. A mellkas ovális keresztmetszetű, a bordák mérsékelten íveltek. A hát egyenes, izmos. Az ágyék közepesen hosszú: A far kissé lejtős, de nem csapott.
új kinézet Sziasztok, feltettem az új dizit! A színek megbabonáztak, nagyon tetszenek, főleg a háttérsz^ín, mindenmástól rosszul vagyok, gusztustalan, baromi ronda... Ahh.. szóhoz se jutok.. :/ ez most különösen szar lett, és nem hiszitek el de 3 órát szakodtam vele..igazából egészen máshogy nézett ki, csak átkellett alakitanom mert nem tudtam hozzáméretezni az oldalt..Nagyon fárasztó volt! De már kész vagyok vele. Hamarosan lecserélem mert ez valami borzasztó ronda, és nem merek ránézni mert ahh... Szoval, remélem azért nektek tetszik, szerencsére nem kell sokáig ezt néznetek hamarosan leváltom!
Nyomkövető kutya Azt szoktuk volt mondani: ahhoz, hogy egy kutyást megnyerjünk a kutyás sportnak (és itt nem csupán a versenyre gondolok), először is egy jó kutyára van szükség, amely már a kezdet kezdetén jól működik, és nem kell vele meggebedni apró kis eredményekért. Ezenfelül szükség van megfelelő infrastruktúrával ellátott kutyás objektumokra, valamint jól képzett, intelligens tanítómesterekre. Ezzel szemben mi van ma? Egy-két alapítványi iskola, melyeket jórészt a MEOE-től kerültek át a rendszerváltás idején; színvonal és szabályos működés, gazdálkodás enyhén szólva is kétségbeejtő. Nem véletlenül hagytam végére azt a talán tucatnyi kutyaiskolát az egész országban, ami úgy áll össze, hogy a fent említettekből akad egy-egy tiszteletteljes kivétel. Ezek azok a magán- vagy kis egyesületi objektumok, amelyek már hellyel-közzel képviselnek valamiféle színvonalat, működésük is többnyire hivatalos, bár a személyi háttér ezekben is kissé foghíjas. Mindezeket nem pejoratív éllel írtam, csak mielőtt különböző módszerekről beszélünk, jó tudni, hogy hová is szórjuk a gyöngyöt. Reménykedjünk benne, hogy néhány szem azért jó helyre gurul. Ezek után akkor hát lássunk néhány gyöngyszemet Dildei úr prezentálásában, a nyomkövetés tanításának megkönnyítése érdekében! Nyomkövető-munka a Dildei-módszer szerint A cél a lépésenkénti nyomkövetés, lábnyomról lábnyomra. A tempót nem befolyásoljuk a pórázzal, hanem a kutya saját maga határozza meg. A nyomfektetésnél azt kell elérnünk, hogy a talaj szaga domináljon. Ezt puha talajon történő nyomfektetéssel érhetjük el. Lehetőleg ne legyen növényzet: a személyes szag „elakad” a növényzetben. Ha a kutya így jutalmat és megelégedést talál, úgy ezt ezzel a típusú nyommal összekapcsolja, és lassan, korrekt módon, lábnyomról lábnyomra fog keresni. A kutyát motiválnunk kell, hogy hosszabb ideig koncentráltan keressen.
Pároztatás Egy macskát akkor tekintünk tenyészérettnek, ha már néhány ivarzási ciklusa lezajlott. Ha a macska öt év elteltével egyszer sem kölykezett, akkor később már nem ajánlatos a tenyésztés, hiszen ebbeb az esetben nagyobb a különböző komplikációk esélye a vemhesség és a szülés során egyaránt.
A nőstényeket, mielőtt pároztatnánk, ajánlatos megvizsgálni, hogy egészséges-e, nincs-e valamilyen örölketes betegsége, esetleg hogy parazitamentes-e a macska. Az is fontos, hogy a kiválasztott tenyészkandúr is mentes legyen mindenféle betegségtől, különösen az örökletes betegségektől. Mivel a kandúrok a már jól ismert környezetben jóval eredményesebbek, így az a legjobb megoldás, ha a nőstényt visszük a kandúrhoz pároztatás céljából.
A nőstény macskáknál a peteleválás a párosodás hatására következik be, így a biztos peteleváláshoz 24 órán belül körülbelül 3-4 párosodásra van szükség. Miután ez bekövetkezett, 1-2 napon belül vége lesz az ivarzásnak.
Veszélyforrások a házban és a kertben A könnyen lenyelhető habszivacs labdák és a játékgolyók veszélyesek. A madzaggal is vigyázni kell, mert a cica belegabalyodhat.A hegyes ,éles tárgyak-mint az olló a kötőtű,a tű a,gombostű,a rajszög, a szög, az üvegpohár-szintén komoly veszélyforrást jelentenek. A cicát ne engedjük be főzés közben a konyhába,mert a forró gázrózsa a főzőlap és a forralóedény megégetheti .Mosás elött nézzünk be a mosogépbe: bármilyen meglepő,de a macskák szeretnek elrejtőzni a forgódobban,és nem egy megfulladt már így.Ugyan ez vonatkozik a szárítógépre is.Ha a cicának aszabad kijárása van a balkonr, ellenőrizzük,nem juthat e fel.A kertben élő cicát az utcai forgalom veszélyezteti,nem beszélve a gyomírtóról és a patkányméregről, a mérgez növényekről-és olykor a macskagyűlölő szomszédokról.A jó kerités viszonylagos biztonságot ad kedvencünknek.
Honnan ismerhető fel a jó állatorvos? ▪ Sziasztok, nagyon bocsi hogy tegnap nem volt friss, nem voltam itthon! De ma hozok jó sok frisst! Köszönöm hogy a toplista 10. helyén lehetek! ^^
▪ Hoztam egy cikket, ellehet olvasni! NAGYON HOSSZÚ EZ A CIKK, A BŐVEBBEN-RE RÁMENTEK, MEGNÉZHETITEK, HOGY NAGYON HOSSZÚ.
Honnan ismerhető fel a jó állatorvos?
Baleset, oltás, kezelés, operáció: a kutyatulajdonosok minden helyzetben szeretnék biztos kezekben tudni kedvencüket. Melyik állatorvos milyen, melyik rendelő igazán jó és melyik állatklinika által nyújtott szolgáltatás felel meg a legmagasabb igényeknek? Ebben próbálunk az alábbiakban némi eligazitást adni. Állatorvos, de melyik? Kutyás találkozások alkalmával akarva-akaratlanul szóba kerül az állatorvos. Gyakorta hallani ezeken a beszélgetéseken: "korábban a Dr. X-hez vittem, de most már a Dr. Y-hoz járunk és XY-tól hallottam, hogy a Dr. Z nagyon jó új rendelőt nyitott." Változnak az idők, változnak az elvárások és változnak az állategészségügyi szolgáltatások is. A kutyatartás során az egyik fontos feltétel, hogy az állat egészsége folyamatosan jó kezekben legyen akkor is, ha az már túlmutat egy lelkiismeretes gazdi lehetőségein. Amelyik kutyatartó már korábbi tapasztalatokkal rendelkezik, annak már vannak bizonyos ismeretei az állatorvosi ellátás lehetőségeiről és különbségeiről is. Ezzel szemben a kezdő állattartóknak célszerű tenyésztőktől, fajtakluboktól, ismerőseiktől, barátaiktól, vagy az internet adta lehetőségek alapján tájékozódniuk az állatorvosi ellátás jelenlegi helyzetéről. Ma már a szabad állatorvos választás lehetősége során minden kutyatulajdonos eldöntheti, hogy melyik állatorvost keresi fel. A választás elsősorban bizalmi elven alapul. Az elképzeléseknek, vagy a kutya speciális betegségének mindenben megfelelő állatorvost találni sok esetben nem is egyszerű feladat. A fővárosban és vonzáskörzetében élő gazdik szerencsésebb helyzetben vannak mert széles palettáról válogathatnak, és kevés utánajárással világszínvonalat biztosító szakmai ellátáshoz juthatnak. A vidéken élőknek be kell érniük a közelben lakó, dolgozó állatorvossal. Sok esetben azonban szubjektív vagy pénzügyi meggondolások irányítják a döntést. A tanultak és a megszerzett tapasztalatok alapján minden állatorvos kialakítja a maga vizsgálati és ellenőrzési módszerét és nem utolsó sorban a rendelőjét. A szőrzet, a szemek, a fülek, a nyálkahártya, valamint a különböző testrészek és szervek tapintással, nyomással történő ellenőrzését pulzus és testhőmérséklet méréssel kiegészítve egy alap egészségügyi állapot már viszonylag egyszerű felszereléssel és szolidnak mondható körülmények között is jól megállapítható. Az állatorvosi tevékenységet engedélyező, bizonyos határok között a tevékenységi formákat meghatározó és ellenőrző, egyben az állatorvosok szakmai érdekképviseletét ellátó szervezet a Magyar Állatorvosi Kamara, (MÁOK). Az állatorvosi tevékenység végzésére jogosító országos kiterjedésű működési engedélyt a MÁOK elnökség legalább három évente felülvizsgálja: szükség esetén az országos kiterjedésű működési engedéllyel összefüggő egyetértő írásbeli hozzájárulását visszavonja, illetve a hosszabbítás feltételeként további szakképzést, szakképesítés megszerzését, vagy műszaki-technikai fejlesztést írhat elő. A rendelő berendezése és a váróhelyiség A rendelő helyiség kialakításának technikai és pénzügyi lehetőségei, különösen egy kezdő, fiatal állatorvos esetében meghatározóak lehetnek.
Grafika Kedvet kaptam grafikázni, így rajzoltam kutyát. ^^ Szerintem nem lett túl szép, de egyenlőre ez van. :3 Mostantól lesz grafikás menü is, ahová rajzolni fogok, és lehet hogy lehet majd műveket beküldeni nem tudom még! :) Véleményeiteket várom!
nagyobb méretért, katt a képre. :3
a 100 és a 150 :) Mostanába mindig olyan sokan jöttök, 100 és 200 között. Szoval úgy gondoltam, a mai napon aki eléri a 100-at, vagy a 150-et, azok 100 kreditet kapnak, most felvagyok szerelkezve kreditekkel nem rég vettem, nyertem sokat, úgy hogy szétosztom köztetek! ^^ A 100, vagy 150. látogató fényképezze le a számlálót, amint a szerencsés számot mutatja, küldje el a bizonyitékot nekem a pet.source@citromail.hu -ra. Gondolom sokan probálkoztok majd, igy a legelső beküldő, aki akár te is lehetsz, annak küldöm el a kreditet!
cicás cikkek, napi frissitések ▪ Sziasztok, bocsi hogy tegnap nem nagyon írtam, nem volt időm! Ma se lesz sok, de 1-2 órát tudok még lenni! :) Most csinálom a rendeléseket, és néhány elvihető dizájnal is készülök. Ma feljöttem és láttam hogy az oldal átlaga. 90.4. :) Nagyon köszönöm mindenkinek aki idejár, nagyon jól esik. ^^ Na most hozok frisseket, cikkeket, extrákat és a többit. :) Sziasztok!
▪ Feltettem az új elite képeket, szerintem jobbak lettek, mint az előzőek. És ezek más méretüek, és keretük is van ^__^ Remélem tetszik nektek is, most élesítettem is őket, ezért ilyen fura néhánynak a képminősége. :/
▪ Hoztam két új cikket, az eggyik új cikk a macska bundájának ápolásáról, a másik az alom kiválasztásáról szól. Én írtam olvassátok el ;)
A bunda ápolása
A cica bundájának jellege szabja meg, milyen gyakran kell kifésülni és simára kefélni.Vannak rövid szőrű macskák és hosszú szőrűek, mint például a perzsa fajok. Az utóbbiakkal több gond van, mert bundájuk lazább és puhább, ezért könnyen összegubancolódik és a kihullott szőrt nehéz belőle eltávolítani.A hosszú szőrű egyedek bundája mindennapos törődést igényel.Rövid szőrű sorstársaik bundáját is ajánlatos időnként kifésülni,átkefélni,általában elegendő kéthetente,de vedlés idején érdemes gyakrabban.Ebben az időszakban sokkal jobban hullik a szőrük,ezt látni is lehet a lakás minden szegletében. A hosszú, de a perzsáénál ritkább szőrű cicák bundáját négynaponként kell ápolni. A bunda ápolásához megfelelő tisztálkodóeszközöket használjunk : a fésű fokai ne legyenek hegyesek, mert megsértik a macska bőrét.Jó szolgálatot tesz a természetes szőr¬-vagy gumikefe.Óvatosan fésüljük ki a bundát,az összecsomósodott szőrt nem árt először ujjainkkal kibogozni. Ha ez nem sikerül,ollóval vágjuk le a csomót Mindig a cica fejétől a farka felé kezdjük a fésülést.Ha kifésültük az összegubancolódott bundát,végül keféljük át az egész szőrzetet.Az egészséges bunda a szinétől függetlenül mindig fényes. Fokozottan ügyeljünk a hasi és a lábak közti szőrzet ápolásánál,ahol gyakoribbak a szőrcsomók.
Alom
Többféle macskaalom közül választhatunk. Régebben tőzegport használtak de az nem nyelte el az ürülék okozta kellemetlen szagokat. Olcsó megoldás lehet az újságpapír, de ahol kettő vagy több macskát tartanak, ez kevés. Sokan homokot tesznek a tálba. A macskák szívesen végzik szükségüket a homokba vagy a laza földbe, de ezeket messziről kell cipelni, ráadásul mindkettő nehéz. Az alomcsere amúgy sem kellemes, az összepiszkított homok vagy föld eltávolítása pedig csak ront a helyzeten. A fűrészpornak és a faforgácsnak ugyanaz a hátránya, mint a tőzegnek: kevésbé nyeli el a szagot, ráadásul olyan könnyű hogy hozzáragad a macska talpához, és tele lesz vele az alomtálca körnéyke. Mindent egybeveve a legjobb macskaalomnak az ásványi granulátum bizonyul, amelyet egy hétre vagy akár több hónapra elegendő kiszerelésben is megvásárolhatunk. Amikor a tálba töltünk belőle, por képződik; vigyázzunk, ne lélegezzük be! Terítsük szét a tál alján és az ürüléket minél gyakrabban dogjuk ki belőle a vécébe. Többféle granulátum kapható: durva- és finomszemcsés kiszerelésben egyaránt csak ki kell válatsztanunk a nekünk és a cicánknak is megfelelőt.
A kutya húsevő A kutya falánk állat; ha tetszés szerint etetik, akkor elhízik. Ennek az a viselkedéslélektani magyarázata, hogy a kutya őseinek táplálékfelvételét felváltva irányította a élelembőség és az éhezés, olykor pedig az éhínség. Ennek nyomai manapság is fellelhetők a háziasított kutyában. ha nagy mennyiségű, ízletes eledelt adnak neki, az egészet befalja. Sajnos, a rosszul élelmezett állatszeretet egyebek között a táplálásban is megnyilvánul. Az állatorvosok a kutya betegségeinek okaként gyakran állapítják meg az állat helytelen etetését. jellemző klinikai tapasztalat, hogy sok kutyát kezelnek túltápláltság és alig-alig néhányat rosszultápláltság miatt. A helytelenül táplált, kövér kutyák gyakran küzdenek légzési zavarokkal, de túltápláltságuk különböző bőrbetegségeknek és anyagcsere-zavaroknak, valamint néhány szív-, máj- és vesebetegségeknek is okozója lehet. A kezdő gazda könnyen esik abba a hibába, hogy - kedvence hűséges tekintetétől meghatva - agyoneteti az állatot. A kutyát már a kezdet kezdetén hozzá kell szoktatni a rendszeres etetési időkhöz. Ezen kívül nem szabad etetni, mert akkor egyrészt nem lehet ellenőrizni tényleges táplálékigényét, másrészt koldulásra szokik. A tulajdonos lehetőleg tudja meg a tenyésztőtől: hogyan táplálták addig a kölyköt, és - legalábbis kezdetben - igazodjon a megszokott étrendhez. Az első időben nem szabad megterhelni az emésztőszerveket, ezért négyszer-ötször etessük a kiskutyát. Öt hónapos kora után elegendő a napi háromszori etetés, egyéves korban pedig át kell térni a napi kétszeri, illetőleg egyszeri etetésre. A fiatal kutya hét és nyolc hónapos kora között éri el a kifejlett korában jellemző súlyának mintegy háromnegyedét. Növekedésének és fejlődésének megfelelően ebben a korban a gyomra ugyanannyi élelmet bír feldolgozni, mint a teljesen kifejlett állat. Ha a kutyát nem használjuk meghatározott feladatok elvégzésére, akkor körülbelül másfél éves korától elegendő a napi egyszeri etetés. Emellett hetenként egy napot koplaltassuk is az állatot. Ilyenkor csak vizet, esetleg egy kis tejet és kevés kekszet (2-3 db) adjunk neki. Ez a heti egynapos kihagyás egyetlen felnőtt kutyának sem válik kárára, sőt elősegíti, hogy az állat jó étvággyal, válogatás nélkül fogyassza el az elébe rakott eleséget. Lehetőleg mindennap azonos időben adjunk enni a kutyának. Az etetés talán a legjelentősebb "esemény" az állat napi programjában. A helyesen tartott kutya sokszor szinte percnyi pontossággal várja ezt az időpontot... Az erősen fejlett ragadozófogazat nem krémes, gesztenyepüré, csokoládé fogyasztására való! A kutya bélrendszere szintén nincs berendezkedve arra, hogy nagyobb mennyiségű növényi táplálékot hasznosan kiaknázzon. Ezzel szemben gyomorsavai bármekkora húsadagot is megemésztenek és tökéletesen felbontanak. A kutya gyomra könnyebben emészti meg a húst, mint más háziállaté. A kutya húsevő, ezért természetes táplálékának alapja a hús. Kizárólag hússal való etetése azonban éppen olyan hiba, mint a hús nélküli. A legcélszerűbb sokoldalúan, vegyes koszton tartani. A táplálékban a hús és a növényi anyagok arányát minden esetben a kutya fejlettségéhez és teljesítményéhez kell szabni. Minél erősebb az állat igénybevétele, annál több húsra van szüksége. Csontot is adjunk neki, bár ennek fontosságát a legtöbb gazda túlbecsüli. A túlzott csontoetetés következménye makacs székrekedés lehet, s ez sokszor olyan súlyos formában jelentkezhet, hogy állatorvosi beavatkozást tehet szükségessé.
A tacskó, törpe Testtömeg: 3,5-4,5 kg
Marmagasság: 30-35 cm
Színválaszték: egyszínű (vörössessárga), kétszínű (fekete vagy gesztenyebarna tűzvörös jegyekkel), vagy harlekin
Ország: Németország
FCI-szám: 148
Hosszú testű és rövid lábú. Feje hosszú, füle lógó. Háta rövid, mellkasa domború, hasa felhúzott. Szőre sűrű, fényes és testhez simuló. Rövid, hosszú és szálkásszőrű változatban is tenyésztik. Okos, tanulékony, vidám, kellemes természetű, de harcias és makacs kutya fajta. Idegenekkel szemben bizalmatlan.
Új lay && cikkeljünk! ▪ Új dizájn
került fel az oldalra, amint látjátok lovas lett, szerintem jó lett, bár nem ez az eddigi legszebb munkám, a css-vel még van néhány elintézni valóm, a dizi kicsit rózsaszin lett, de nekem tetszik. :) véleményeiteket várom! :)
▪ Új cicás cikk
eket hoztam, ellehet őket olvasni ^__^ hajráá. :)
▪ A kutyákról egy cikk
amint a szetterekről, pointerek hajdanánjáról ír.
▪ A cikk:
A bécsi vadászati kiállításon 1910-ben nagy feltűnést keltettek ifjabb Vastagh György kutyaszobrai, melyek nemcsak alkotójukat dicsérték, hanem a modern hazai minőségi vadászkutya-tenyésztés, illetve tartás kezdeteinek első bizonyítékai is lettek. Szerencsére az akkor megformázott vizsla-, pointer- és szetterszobrok átvészelték a háborúk, forradalmak, rendszerváltozások zavaros időszakait, s mind a mai napig szinte hiánytalanul őrzik őket a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban, ahol időről időre a nagyközönség nemcsak az állandó, hanem az időszakos kiállításokon is megcsodálhatja ezeket a brit fajtájú, hazánkban egy évszázada tartott vadászebeket is. A mívesen megmunkált,festett gipszszobrok láttán, valamint a századelőn készült festményekben gyönyörködve az a benyomásunk támad, hogy száz évvel ezelőtt magas színvonalú, széles körben elterjedtek voltak – az akkori szóhasználattal élve, összefoglalóan angol vizsláknak nevezett – fajták. beolvasás0001.jpg Így volt-e valójában, vagy csak egy álomvilág mutatkozik meg az alkotásokon? A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete (MEOE), mely megalakulásakor az összes kutyafajta tenyésztését kitűzte feladatául, már 1914-ben vizslaszakosztály létesítését határozta el. Az alapítók a kezdeti nehézségeket hamar leküzdötték. Ezt bizonyítja, hogy még az alakulás évében tavasszal vizslaversenyt rendeztek. A nagy érdeklődés miatt ezt októberben egy őszi megmérettetés követte. A világháború a vizslaszakosztály életében is törést okozott, mivel a lelkes gazdák jelentős részét a frontra vezényelték. Érdekes, hogy magában az állományban nem történt minőségi romlás. A háború , illetve az azt követő forradalom viszont rettenetes károkat okozott eb állományunkban is, mivel az ellátási nehézségek, a megromlott általános biztonság miatt a kiváló minőségű állatok jelentős része elkallódott.
Néhány új textúra, cikk ▪ Új textúrákat hoztam, nézzétek meg őket:
▪ Új cikk, a macska táplálása címmel, lehet olvasni!
A macska helyes táplálása nagyon fontos, ezért az eledel fajtájának és minőségének a megválasztására oda kell figyelni. A legtöbb macskatartó száraz táppal vagy konzerves eledellel eteti macskáját, de a házi kosztot sem kell teljesen mellőzni, hiszen vannak olyan macskák, akik azt a tápnál is jobban kedvelik.
Az eledelt a macska életkorának és életmódjának megfelelően kell kiválasztani. A gondosan kiválasztott eledel ugyanis nagyban hozzájárul cicánk hosszú élettartamához és egészségéhez. Az etetés menetében nagyon fontos a rendszeresség. Ha lehet, akkor a napnak mindig ugyanazon szakaszában etessük meg kedvencünket. Emellett fontos még a következetesség, hogy mi is szóljunk bele abba, hogy mit eszik a macskánk, hiszen ha a választást mindig csak a macskára hadjuk, akkor könnyen előfordulhat, hogy az válogatós lesz. Ha pedig tápot szeretnénk váltani, akkor figyeljünk oda a fokozatosságra. A régi és az új eledelt keverve adjuk kb. egy hétig, hogy hozzászokjon az új ízhez, és ne utasítsa azt el.
A macskák nem követelik meg a változatos étrendet. Sőt, inkább az egyféle étrendet kedvelik jobban. Persze olykor ők is megkívánnak valamiféle új ízt, és ezt azért ne vonjuk meg tőlük. Ha tehetjük, akkor valamilyen prémium minőségű száraz tápot válasszunk. A konzerv macskaeledel is megfelelő, de ettől könnyebben elhízhat a macska, és a fogkőképződésre is negatív hatással van.A macska egészségére tekintettel a saját korosztályának való eledellel etessük. Az egyévesnél fiatalabb macskákat kölyöktáppal (Kitten) etessük. Külön korosztálynak számítanak az 1 és 6 év közötti fiatal felnőtt macskák. Az ő számukra is van külön, a számukra legmegfelelőbb összetételű táp (Adult). Vannak különböző speciális tápok is: lakásban tartott felnőtt macskáknak (Indoor Cat), ivartalanított macskáknak (Neutered Cat), a hízásra hajlamosabb és kevésbé aktív macskáknak (Light Adult), a szőrzet és a bőr állapotának javítására (Sensitive Skin), az emésztést elősegítő az érzékenyebb macskáknak (Sensitive Stomach), de vannak fogászati és ínybetegségek ellen, és a szájszag mellőzésére alkamlmas tápk is (Oral Care), valamint a szőrlabdaképződés megakadályozására (Hairball Control Adult). A vemhes, illetve szoptatós macskáknak, valamint az igen aktív felnőtt macskáknak a kölyöktáppal való etetés az ajánlott. Külön tápok vannak a 7 évnél idősebb macskáknak is (Senior).
▪ Blog
nincs túl jó kedvem, mostanába mindig 100 fölött jöttök, ma 95-en voltatok egyenlőre, bár már ez is jó! Most éppen azon gondolkozom hogyan javithatnám az oldal átlagát, nem értem mi a baj, mindennap hozok ezernyi frisset.
Történetek? Már kész is az első fejezet. ▪ Sziasztok, megcsináltam a tervemet, el is kezdtem írni, az első fejezet már kész van, a végét kicsit elkapkodtam, az eleje lényegtelen. Majd lesz jobb is, egyenlőre ennyit tudtam! :)
Véleményeket várom!
Elolvasod?
A beagle, új téma? ▪ Hoztam egy cikket a beagle pontos leírásáról. :)
▪ Az jutott eszembe, hogy mostantól az oldalra felteszek történeteket is, természetesen állatosakat, arra gondoltam, lenne lovas is, és minden féle másmilyen is, előszőr még tanulmányozom hogy kell ezt csinálni, aztán meritek egy kis ötletet a macskámról, de ez már biztos, hogy történetekkel is fog foglalkozni az oldal, hamarosan! Néhány napon belül, sőt lehet hogy már ma!
▪ Beagle
Testtömeg: 8-10kg
Marmagasság: 33–40cm
Színválaszték: Minden kopószín a májbarnán kívül
Ország: Nagy-Britannia
FCI-szám: 161
Kis termetű. Feje hosszú és erős. Orra fekete, szeme barna. Füle hosszú és vékony. Háta egyenes, mellkasa mély. Mancsa kerek és erős. Farka hosszú és magasan tűzött, kissé felfelé hajlítja. Szőrzete rövid, sima és sűrű. Háromszínű. Tekintete barátságos, arckifejezése kedves. Nincsenek igényei, békés teremtés. Falkakutya. Elsősorban róka és nyúl vadászatra használják. Napjainkban kísérleti- és háziállatként tartják.
A macska törzskönyvezése, egyéb. ▪ Egy macskát akkor nevezhetünk pedigrés, más néven fajtatiszta macskának, ha ősei három generációra visszamenőleg fel vannak jegyezve, és megfeleltek a fajta standardnak. Persze az is fontos, hogy ne csak az ősök, hanem a törzskönyvezni kívánt macska is megfeleljen minden fajtaelőírásnak. A törzskönyvnek tartalmaznia kell az ősök nevét, kiállításokon elért eredményeit, illetve törzskönyvi számát.
▪ Mostanában rengetegen jöttök, mint eddig. Nagyon köszönöm, és azt a rengeteg dicséretet és jó indulatot is köszönök minden látogatómtól, hallottam olyan véleményt is, hogy hozzak több állatos híret, kérésetek parancs, mostantól napi 5-7 cikket is várhattok, de attól függetlenül a grafikai cuccokat is készíteni fogok! :)
|